Plakaty jak ze snu, czyli nasza galeria ścienna wkoło TV.

Nie samymi kurami żyje człowiek, ale wszystkim co go otacza:) 

Jak wiecie prócz drobiu moim niezmiennym koniekiem jest urządzanie domu. 

Ostatnio postanowiłam zmienić lokalizację naszej sofy. 

Ta zmiana lawinowo pociągnęła za sobą kolejne. 

Telewizor zmienił miejsce, oraz pojawiła się nowa komoda. 

Wszystko wyglądało bardzo ładnie, jednak brakowało „ tego czegoś”. 

Już pierwszego wieczoru wiedziałam czego brakuje. 

Galerii ściennej wkoło telewizora. 

Z początku miałam ambitne plany- będę kolekcjonować ważne dla nas obrazy i plakaty, stworzę całkowicie nie powtarzalną galerię. Jednak życie szybko zweryfikowało moje podejście. Przypomniałam sobie, jak przez lata prganizuję galerię nas stołem. Od 3 lat nie powiesiłam ani jednego nowego obrazka, a ilość zepsutych plakatów, czekających na oprawę… lepiej to przemilczmy. 

Postanowiłam spróbować czegoś dla mnie nowego- wybrać plakaty w konkretnym sklepie z plakatami. Wybór padł na Poster Store. To wspaniały sklep z niepowtarzalnymi plakatami. 

Przyznam Wam , że od razu urzekła nas Krowa Szkocka i to ten plakat sprawił, że dokonaliśmy takich a nie innych zakupów. Niesamowitym ułatwieniem w dokonaniu zamówienia jest opcja – inspiracje- nie mając czasu na godziny przeglądania plakatów , możemy kupić gotowe już kompozycje, lub wybrane tylko plakaty. Bardzo mi się to spodobało i gdyby nie specyfika naszej galerii, w której w centrum jest TV, z pewnością bym skorzystała. 

Galeria z TV

No właśnie. Nasza galeria ma w centrum telewizor. To nieco utrudnia i zmienia sposób patrzenia na kompozycję obrazów. Aby ułatwić sobie zadanie, w pierwszej kolejności wybraliśmy rozmiary  plakatów, które dobrze komponowały się na ścianie. 

Aby sobie wszystko dobrze wyobrazić wycięłam z papieru który został nam opakowania  po nowej komodzie rożne rozmiary plakatów dostępne w Poster Store. Następnie przyklejałam je na ścianie w różnych kombinacjach, aż znalazłam najlepszy układ. 

Zasad projektowania galerii ściennej jest kilka i warto je zapamietać. Ułatwiają zabawę na ścianie. 

Przede wszystkim : 

  • Odstępy od ramek- idealnie gdy są takie same. 
  • Kompozycja zamknięta czy otwarta? Nasze ramki mogą tworzyć zamkniętą całość, lub być nieregularnie rozłożone na ścianie. 
  • Dodatkowe wyjątkowe akcenty- fajnie do galerii dodać coś wyjątkowego- jakąś pamiątkę, makatkę… 
  • Wielkości obrazków- im więcej mniejszych plakatów tym może być nam trudniej. Same duże plakaty mogą przytłaczać. Idealnie jest pomieszać kilka wielkości ramek. 

Fajnie jest trzymać się powyższych zasad, ale równie fajnie jest , gdy je znamy i świadomie się nimi bawimy. Jeżeli jednak nie czujecie się na siłach by samemu skomponować galerię ścienną, możecie inspirować się licznymi zdjęciami na stronie Poster Store, lub na Pinterest. 

Nie tylko rozmiar ma znaczenie

My z Piotrkiem spędziliśmy kilka wieczorów wybierając rozmiary, rozmieszczenie i w końcu same plakaty. Ach kochani! Te wyjątkowe plakaty to jest coś! Naprawdę wybór nie był łatwy ponieważ praktycznie każdy nam się podobał. Dokonaliśmy więc wstępnej selekcji.  Ponieważ jak już zaznaczyłam we wstępie- od pierwszego wejrzenia pokochałam plakat z krową – to on nadał naszej galerii stylistykę. Od raz też wiedziałam , że musi być duży. Mając już taki punkt wyjścia przeglądaliśmy sobie wszystkie dostępne obrazy posortowane wielkościami. Dzięki temu idealnie dopasowaliśmy plakaty do naszego planu rozmieszczenia ich.  

Zdecydowaliśmy się od razu na ramki- zakupy w jednym miejscu są takie proste! Wybraliśmy piękne dębowe ramki o prostym kształcie. Byłam zdziwiona gdy przyszły- są naprawdę solidnie i jakościowo wykonane. Warte swojej ceny! 

Nasz sposób na stworzenie galerii ściennej nie jest może najprostszy i nie do końca zgodny ze sztuką projektowania, ale o to chodzi aby galeria podobała się nam samym i nam służyła. W naszym wypadku chcieliśmy zaaranżować przestrzeń w koło TV i to było naszym priorytetem. Myślę, że cel został osiągnięty.

Zobaczcie z resztą sami efekt- myślę że plakaty są naprawdę piękne i „ robią robotę”.  Telewizor nie jest już na pierwszym planie, a piękne zdjęcia cieszą oko i uspokajają . 

posterstore

Na zakończenie , w nagrodę za przeczytanie postu do końca mam dla Was rabat – kod zniżkowy na hasło JAKLUBIMY 30 – 30% off na plakaty i ramki Ważny do 16 marca:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *